1. po wygraniu przez Państwa budowy zostaje sporządzona lista materiałów oraz usługodawców, podwykonawców potrzebnych do realizacji
danej budowy wraz z podaniem terminów realizacji danych pozycji,
2. w/w lista jest przekazywana do nas i w Państwa imieniu na podstawie przesłanej listy urządzeń, szukanych podwykonawców i
dokumentacji wyszukujemy oferty od dostawców, hurtowni, podwykonawców spełniające założenia określone w dokumentacji,
3. po zebraniu ofert są one Państwu przekazywane z podziałem na oferty:
a. ściśle spełniające wymagania dokumentacji projektowej
b. tańsze rozwiązania alternatywne, które może uda się zastosować po uzyskaniu zgody Inwestora / Zamawiającego,
4. po akceptacji oferty i zatwierdzeniu materiałów przez Inwestora sporządzają Państwo zamówienie lub umowę na poszczególne materiały
lub z podwykonawcami na podstawie zebranych przeze mnie ofert.
Sporządzenie zamówień i umów również może być częścią naszych obowiązków wykonywanych dla Państwa.
Przez długie lata outsourcing był stosowany głównie w przemyśle motoryzacyjnym pozwalając skupić się producentom tylko na tych czynnościach, które są dla nich optymalne, a rezygnując poprzez zlecenie na zewnątrz tych wszystkich niezbędnych półproduktów, które mogły być wykonane taniej przez zewnętrznego podwykonawcę. Pod koniec XX wieku, z uwagi na powtarzające się ciągle kryzysy gospodarcze, firmy zaczęły dostrzegać w outsourcingu szansę na ograniczenie kosztów.
Zaczęto wyodrębniać w organizacjach procesy, które nie są kluczowe dla firmy i nie stanowią ich podstawowej działalności, a mogą być wykonywane przez zewnętrznego podwykonawcę. Obecnie jest to nowoczesna strategia zarządzania stosowana na szeroką skalę, dzięki której organizacja uzyskuje przewagę konkurencyjną i wymierne korzyści finansowe.
Największe zainteresowanie outsourcingiem rozpoczęło się w 2004 r. kiedy to zaczęto wskazywać na poważną rolę w gospodarce zjawiska przenoszenia działalności przedsiębiorstw do podmiotów zewnętrznych, przyczyniło się to do olbrzymich oszczędności.
Jak wygląda zlecenie na zewnątrz procesów zakupowych?
Outsourcing procesów zakupowych jest to z organizacyjnego punktu widzenia usługa która nie różni się zdecydowanie od pozostałych metod zlecania fragmentów własnej działalności spółce zewnętrznej, tak popularnych w wypadku usług IT lub księgowych.
Przymus prowadzenia działalności zaopatrzeniowej (w pełni bądź jedynie konkretnych jej modułów) powierzany jest spółce zewnętrznej, jaka, korzystając z własnej wiedzy oraz doświadczeń, zarządza zakupami w imieniu przedsiębiorstwa zlecającego.
Jedyną podstawową rozbieżnością jest możliwość wydzielenia nie jedynie wszystkich funkcji działu, lecz również danych elementów mechanizmu zakupowego. Cecha ta pochodzi z wyróżnienia większej ilości niezależnych modułów składających się na właściwe działanie działu zakupów.
How to create your own site - Find out